Mobilni Doradcy

 • swieżo upieczeni MD

  swieżo upieczeni MD

 • Prezez Zarządu Fundacji NIDUM dołączyła do grona certyfikowanych Mobilnych Doradców

  Prezez Zarządu Fundacji NIDUM dołączyła do grona certyfikowanych Mobilnych Doradców

Mobilni Doradcy to grupa osób, które działają na rzecz organizacji non-profit, fundacji, stowarzyszeń i grup lokalnych bez względu na ich wielkość czy profil działalności, wspierając je w korzystaniu z nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Szczególnym wsparciem otoczone są organizacje z małych miejscowości. Sieć nowe technologie lokalnie utworzona została w ramach programu "Nowe Technologie Lokalnie" realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z inicjatywy Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 • dziwna ta czapka

  Regionalne spotkanie MD

  Złocieniec (Zachodniopomorskie), 14 lipca 2016 i pierwsze w tym roku regionalne spotkanie MD. Długo przygotowywaliśmy się do rozmów, bo miało być bardzo poważnie o celach, harmonogramie, wykonaniu,etc.

  I tak było. Tylko Maciej - nasz regionalny koordynator -  nadał spotkaniu nieco inną formułę. Na Rynku w Złocieńcu porwał nas do samochodu terenowego i wywiózł do wsi Bolegorzyn, do  Pierwszego w Polsce Muzeum PGR-u. Tam zwiedziliśmy wystawę. To imponujących rozmiarów kolekcja przedmiotów związanych z historią PGR (Państwowe Gospodarstwo Rolne) od jego utworzenia w styczniu 1949 roku do likwidacji w latach 90-tych minionego wieku, a jednocześnie historia wsi i ludzi żyjących z pracy w PGR.

  Muzeum PGR-u

  Taka formuła Regionalnych Spotkań Roboczych bardzo nam przypadła do gustu.  Przy okazji organizacji spotkania na terenie Lubuskiego postaramy się znaleźć równie imponujące miejsce pokazujące, jak pomysłowość i aktywność lokalna może wpłynąć na rozwój oferty turystyczno-edukacyjnej na terenach wiejskich.

Powered by Quick.CMS
Do góry
Wesprzyj nas